Matema logo

korepetycje z matematyki

również przypadki beznadziejne

menu
Księgowość Pani Basia
00 48 696 09 09 24

Przedszkola
Dawid Szincel
00 48 603 367 251

Kamil Michalczenia
00 48 690 956 924

Agata Wasiuk
00 48 883 048 662

Rodzicu mamy 500
przedszkoli
jak nie odbieramy
napisz sms:)

Dziękujemy
Zapisy na korepetycje

Jakub:
535-233-554
Alicja
692-370-226
Nowe Przedszkola /
Franczyzy Remigiusz:
00 48 517 541 014
----------------------------
Matema

biuro@matema.edu.pl
NIP: 648-268-88-76
Jankego 40/2
40-615 Katowice
Numer konta:
ING Bank Śląski
50 1050 1214 1000
0091 3886 8758
--------------------------
Korepetycje
Krzysztof Cywiński
GLIWICE
00 48 608 138 035
Styczyńskiego 26/11
Zabrze
ul.Jodłowa

Gry matematyczne

klocki Nemi do nauki mnożenia

#uczsiezdomu.pl & matema.edu.pl proponują ... Naukę tabliczki mnożenia metodą N.Cywińskiego opartą przede wszystkim na nowatorskich grach i zabawach wykorzystujących uznane pomoce dydaktyczne jak pionki w grze.

NEMI

Nasze klocki trafią do przedszkoli w całej Polsce - będą integralną częścią najpopularniejszej serii książek dla przedszkolaków.

klocki Nemi do nauki mnożenia

Klocki Nemi® to zestaw edukacyjnych klocków w kształcie płaskich dysków o różnych rozmiarach i kolorach, które są używane jako narzędzie do nauki matematyki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każdy klocek reprezentuje liczbę od 1 do 10, a jego rozmiar i kolor odpowiadają wartości liczbowej.

Klocki Nemi® są często stosowane w szkołach, przedszkolach i w domu, aby pomóc dzieciom w zrozumieniu koncepcji matematycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, poprzez manipulowanie nimi i budowanie wzorów i równań. Dzięki temu dzieci mogą wizualnie zobaczyć, jak liczby się ze sobą łączą i jakie efekty daje ich działanie.

klocki Nemi do nauki mnożenia

Klocki Nemi® oprócz nauki matematyki, mogą być również wykorzystywane w innych dziedzinach, takich jak:

1. Rozwijanie umiejętności poznawczych - klocki Nemi® pozwalają dzieciom na ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijanie pamięci, myślenia przyczynowo-skutkowego, rozpoznawania kolorów i kształtów.

2. Kształtowanie umiejętności społecznych - klocki Nemi® zachęcają dzieci do współpracy i komunikacji, pomagają budować zaufanie do siebie i innych, rozwijają umiejętności interpersonalne.

3. Terapia zajęciowa - klocki Nemi® mogą być używane w terapii zajęciowej jako narzędzie do rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi lub intelektualnymi, pomagające rozwijać ich umiejętności manualne i poznawcze.

4. Zabawa – klocki Nemi® to także ciekawy sposób na zabawę dla dzieci, dzięki nim mogą one kreatywnie spędzać czas, rozwijając swoją wyobraźnię i umiejętności manualne.

Klocki Nemi a tabliczka mnożenia? Istotnie nauka tabliczki mnożenia bez pomocy dydaktycznych jest jak płynięcie kajakiem z europy do ameryki przez Atlantyk. Oczywiście, da się. Na koniec warto zadać sobie pytanie.... Czy było warto? Klocki Nemi idealnie nadają się do nauki tabliczki mnożenia. Można zobrazować na nich wiele cech jakie posiada mnożenie. Dla wyjaśnienia jest umieszczone zdjęcia - lepiej to oddaje użyteczność klocków.

Mały BOX

Proponujemy zestaw, nazywany roboczo małym boxem. Mrowisko wraz z Łąką znajdują się w nim. W zestawie oprócz różnorodnych kostek, kart, znajdują się też klocki Nemi, które idealnie nadają się do nauki dodawania, odejmowania i mnożenia.

Przedmioty zawarte w BOX-ie dodatkowo mogą być wykorzystywane jako pomoce dydaktyczne do nauki liczb i sprawnego liczenia w pamięci. Znakomicie przydatne w odrabianiu zadań domowych z elementarza. Wykorzystujcie inne gry i zabawy z polarnego kanału na YT #uczsięzdomu i na Matema.edu.pl

Przykładowe lekcje:
  • Orientacja w przestrzeni
  • Symetria
  • Nauka liczb
  • Zliczanie jako wstęp do dodawania
  • Liczenie poprawne i niepoprawne
Mrowisko

KUP TERAZ

malybox

Duży BOX

BOX matematyczny stanowi kompletny zestaw do nauki liczb dla dzieci w wieku 5-8 lat, liczących w zakresie 100. Zawarte w nim pomoce dydaktyczne są efektem siedmioletniej pracy z grupą ponad 1000 dzieci w wieku 3-12 lat w ramach zajęć Matematycznego Uniwersytetu Dziecięcego MATEMA.

Przykładowe lekcje:

  • Doliczanie jako wstęp do dodawania
  • Nauka dodawania
  • Nauka odejmowania
  • Liczenie równą miarą
  • Nauka mnożenia
Udowodnij sobie i dziecku, że matematyka może być zabawą!

Ślimak liczby i Chińczyk

KUP TERAZ

duzybox

Tabliczka mnożenia... to zmora.

Wyjaśniamy dlaczego w szkole nie wszystko się układa po naszej myśli... Najpierw zastanówmy się sami, zanim zaczniemy oceniać nauczycieli.

Czy da się w ten sposób uczyć kolektywnie? W klasie 25 osobowej?

Bezsprzecznie tabliczka mnożenia to zmora. Dzieci uczą się jej na pamięć, co z pewnością pokutuje w ich późniejszej edukacji szkolnej. Dlatego uczmy matematyki ze zrozumieniem na miarę XXI wieku, ciekawie, kreatywnie i tak jak dzieci tego oczekują. Bez wątpienia rozgrywka w Ślimaka taka jest. Zapraszamy do obejrzenia.

Reasumując, czy matematyka może być zabawą?

Ze względu na to, że pracujemy z dziećmi wszystko musi to odbywać w formie zabawy. Dlatego wisienką na torcie są nasze gry. Tak więc na koniec należy użyć gier i zabaw edukacyjnych aby umiejętności mogły zostać wyćwiczone w dostateczny sposób. Z pewnością Ślimak&Mrowisko na mnożenie jest ulubioną grą przez nasze dzieci. Podsumowując proponujemy, dokładnie krok po kroku co należy zrobić aby nauczyć się matematyki od zera do tabliczki mnożenia.

KUP TERAZ

malybox

Zespół #uczsiezdomu musiał sam opracować odpowiednie gry. Nie było ich na rynku. Przykładowe efekty naszej twórczej pracy, zobaczcie rozgrywkę planszówki pt."Góra" - taka nasza kielnia murarska :). (FILM poniżej)


Jedna z ukochanych gier przez naszych przedszkolaków. Dzieci dzięki niej garną się do liczenia w zakresie 100 a nie potrafia jeszcze pisać !!:D

Klocki, które są w grach to pomoce dydaktyczne, dodatkowo można ich używać poza grą. W zasadzie gry to dodatki do nich ... Jak? Dla ułatwienia zrozumienia sprawy, załączam przykłodwy film.

KUP TERAZ

malybox


Więcej na YT#uczsiezdomu.

Back to top
Back to top
Facebook
YouTube