Firma, którą tworzą energiczni ludzie znajdujący pasję w tym co robią.
Twórcy gier matematycznych.
Działacze społeczni i wolontariusze Fundacji Cała Polska Liczy Dzieciom.
Podtrzymujemy wielopokoleniową tradycję belferską rodziny Cywińskich i Myśliwców.
Ogólnopolski zasięg: Katowice, Gliwice, Warszawa, Wrocław.
Przedszkola, szkoły, biura korepetycji.
Matematyka, fizyka, chemia.
Również przypadki beznadziejne.

Nemezjusz Cywiński

Nemezjusz Cywiński 28 lat, student matematyki, nauczyciel, twórca, przedsiębiorca, wolontariusz, szkoleniowiec.
Pierwszych korepetycji z matematyki udzieliłem w wieku 14 lat. Zostałem na chwilę sam w biurze ojca, a Marcin 24-letni rolnik, który podchodził do matury, miał kłopot z dodawaniem ułamków. Wytłumaczyłem mu to. Sytuacja kuriozalna, dziecko uczyło dorosłego matematyki! Powtarzało się to kilkakrotnie. Najstarszy uczeń miał 72 lata, był właścicielem firmy budowlanej, chciał się dowiedzieć, którą budowę ma ukończyć jako pierwszą. Gdzie umieścić więcej pracowników, aby zwiększyć ekonomiczną opłacalność swoich przedsięwzięć. Zdarzały się i delegacje międzynarodowe - korepetycje w Hamburgu. Nauczanie matematyki to nie jest sucha czynność polegająca na ćwiczeniu i rozwiązywaniu zadań, a raczej wyzwanie i świetna zabawa. Wymyślam i produkuje w tym celu różne gry i pomoce edukacyjne. Moje lekcje to spektakl. Nauczanie matematyki to zlepek różnych nauk swoisty POP-learning. Wykorzystuję elementy marketingu, bo w tym wypadku wiedza matematyczna, to produkt, który sprzedaję w pięknej oprawie! Dla większości bez tej oprawy matematyka jest czymś nudnym, żmudnym i trudnym. Czymś czego nie można się nauczyć. Nauczenie się pracy z żartobliwie określanymi przez nas „przypadkami beznadziejnymi” było najtrudniejszym, ale okazało się też najbardziej satysfakcjonującym wyzwaniem w mojej pracy! Teraz wiem jak nauczyć tabliczki mnożenia, wcześniej tylko mi się wydawało, że to potrafię. Podczas uczenia zmieniam się w inną osobę. Jestem zawsze pełen energii, zapału, szukam odpowiedzi na pytania uczniów: „Dlaczego jest tak? Dlaczego idziemy tą drogą, a nie inną?”. Uczniowie wiedzą, że jestem w stanie ich nauczyć.

Biuro korepetycji w Katowicach, powstanie Matemy

„mathema” z greckiego –poznanie, umiejętność. W 2013 roku powstało biuro korepetycji w Katowicach. Wtedy też Cywiński stał się „przedszkolanką” w Gliwickim przedszkolu. Firma działała też w Sławkowie, w szkole języków obcych „Sukces” w ramach kursu przygotowawczego do egzaminu z matematyki. O rozwoju Matemy najlepiej świadczą liczby:
  • rok szkolny 2013/2014 - 30 uczniów,
  • rok szkolny 2014/2015 - 50 uczniów,
  • rok szkolny 2015/2016 już ponad 120 uczniów,
  • rok szkolny 2016/2017 jest to 350 uczniów.
Jeździmy po całym Śląsku i do Warszawy gdzie otworzyliśmy filię naszego przedsięwzięcia. Przemierzając Polskę pokonujemy sześć tysięcy kilometrów miesięcznie.

Współpraca:

Akademia Przedszkolaka w Gliwicach
Więcej
Nasza Dobra Szkoła w Katowicach
Więcej
Przedszkole Filip i Maja w Dąbrowie Górniczej
Więcej
Przedszkole muzyczne YAMAHA w Tychach
Więcej
Akademia Radosnego Malucha w Tychach
Więcej
Przedszkole Złota Rybka w Mikołowie
Więcej
Szkoła dla chłopców Kuźnica
Więcej
Przedszkole publiczne nr. 78 w Katowicach
Więcej

Jagoda Cywińska

Jagoda Cywińska Odkąd sięgam pamięcią, matematyka zawsze niezmiernie mnie interesowała, jestem jednak przede wszystkim nauczycielem matematyki, uwielbiam tłumaczyć jej zawiłości i odkrywać przed moimi uczniami jej piękno. Wiele radości sprawia mi zarówno tłumaczenie granic i rozprawianie o nieskończoności, jak i nauka ułamków czy tabliczki mnożenia. Przekazywanie wiedzy to moja pasja. Nauczanie zaczęłam 6 lat temu od prywatnych lekcji, teraz wraz z mężem prowadzę biuro korepetycji, kółka matematyczne w szkołach i zajęcia w przedszkolach w ramach Matematycznego Uniwersytetu Dziecięcego. Najwięcej o uczeniu nauczyłam się od najmłodszych, ich umysły nie są jeszcze wciśnięte w sztywne ramy systemu edukacji. Dzieci nie boją się pytać o rzeczy oczywiste, przez co zmuszają nauczyciela do bardzo wnikliwej analizy danego zagadnienia. Nauka matematyki to nie wykonywanie gotowych przepisów i wkuwanie zbioru zasad wymyślonych przez starożytnych mędrców, ale wspólne odkrywanie jej w otaczającym nas świecie.

Rafał Marciniec

Rafał Marciniec Jestem studentem matematyki ze specjalizacją finansową. Studiowałem na University of L'Aquila we Włoszech i na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Moja przygoda z nauczaniem „królowej nauk” zaczęła się dzięki Nemezjuszowi, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Swoje pierwsze kroki stawiałem w przedszkolu w Gliwicach. Obecnie uczestniczę w projekcie Matematycznego Uniwersytetu Dziecięcego i pomagam prowadzić biuro korepetycji w Katowicach i Warszawie. Przyznaję, że najwięcej radości i energii daje mi praca z najmłodszymi uczestnikami naszych zajęć. Małe dzieci są najbardziej wymagającymi uczniami, nie ma mowy o nudnych zajęciach. Podczas wszystkich naszych warsztatów, korepetycji staram się ukazać matematykę w innym świetle, przez co nie rzadko moje zajęcia są oryginalne w formie, wykończeniu, transferują mnóstwo energii. Nie trzeba jednak wierzyć mi na słowo, można przekonać się samemu. Serdecznie zapraszam wszystkich, również przypadki beznadziejne!
Tu uczyliśmy...
© 2014 - 2017 matema.edu.pl Created by - Elementy grafiki: Piotr Nowakowski
YouTube