Matema logo

korepetycje z matematyki

również przypadki beznadziejne

menu
KATOWICE
Jankego 40/2
Matema
Nemezjusz Cywiński
00 48 662 055 468
biuro@matema.edu.pl
NIP: 648-268-88-76
Jankego 40/2
40-615 Katowice
GLIWICE
Styczyńskiego 26/11
00 48 608 138 035
WARSZAWA
Reymonta 21

O nas

Kim jesteśmy?

Firma, którą tworzą energiczni ludzie znajdujący pasję w tym co robią. Działacze społeczni i wolontariusze Fundacji Cała Polska Liczy Dzieciom. Podtrzymujemy wielopokoleniową tradycję belferską rodzin Cywińskich i Myśliwców. Ogólnopolski zasięg: Katowice, Gliwice, Warszawa, Wrocław. Przedszkola, szkoły, biura korepetycji. Matematyka, fizyka, chemia. Również przypadki beznadziejne.


Biuro korepetycji w Katowicach, powstanie Matemy

„Mathema” z greckiego –poznanie, umiejętność. W 2013 roku powstało biuro korepetycji w Katowicach. Wtedy też Cywiński stał się „przedszkolanką” w Gliwickim przedszkolu. Firma działała też w Sławkowie, w szkole języków obcych „Sukces” w ramach kursu przygotowawczego do egzaminu gimnazjalnego z matematyki. O rozwoju Matemy najlepiej świadczą liczby: rok szkolny 2013/2014 - 30 uczniów, rok szkolny 2014/2015 - 50 uczniów, rok szkolny 2015/2016 -120 uczniów, rok szkolny 2016/2017 już jest 350 uczniów, rok szkolny 2017/2018 jest to już ponad 400 uczniów. rok 2018/2019 600 uczniów Jeździmy po całym Śląsku, oprócz tego do Warszawy, Krakowa gdzie otworzyliśmy filie niestacjonarne naszych przedsięwzięć.

Nasi nauczyciele:

Nemezjusz Cywiński

Nemezjusz Cywiński 30 lat, pasjonat matematyki, nauczyciel, twórca gier i zabaw matematycznych, przedsiębiorca, wolontariusz.
Pierwszych korepetycji z matematyki udzieliłem mając 14 lat. Zostałem na chwilę sam w biurze ojca. Marcin 24-letni rolnik, który podchodził do matury, miał kłopot z dodawaniem ułamków. Wytłumaczyłem mu to, nie potrafił patrzeć jak bezradnie siedzi na krześle. Sytuacja kuriozalna, dziecko uczyło dorosłego matematyki! Najstarszy uczeń miał 72 lata, właściciel firmy budowlanej. Pytał mnie którą budowę ma ukończyć jako pierwszą? Z jak liczną załogą miał obstawić dane budowy? To pomogło mu zwiększyć ekonomiczną opłacalność swoich przedsięwzięć. Zdarzały się i delegacje międzynarodowe -byłem na korepetycjach aż w Hamburgu. Nauczanie matematyki to nie jest sucha czynność polegająca na ćwiczeniu i rozwiązywaniu zadań, a raczej wyzwanie i świetna zabawa. Wymyślam i produkuje w tym celu różne gry i pomoce edukacyjne. Moje lekcje to spektakl. Nauczanie matematyki to zlepek różnych nauk swoisty POP-learning. Wykorzystuję elementy marketingu, bo w tym wypadku wiedza matematyczna, to produkt, który sprzedaję w pięknej oprawie! Dla większości bez tej oprawy matematyka jest czymś nudnym, żmudnym i trudnym. Czymś czego nie można się nauczyć. Nauczenie się pracy z żartobliwie określanymi przez nas „przypadkami beznadziejnymi” było najtrudniejszym, ale okazało się też najbardziej satysfakcjonującym wyzwaniem w mojej pracy! Teraz wiem jak nauczyć tabliczki mnożenia, wcześniej tylko mi się wydawało, że to potrafię. Podczas uczenia zmieniam się w inną osobę. Jestem zawsze pełen energii, zapału, szukam odpowiedzi na pytania uczniów: „Dlaczego jest tak? Dlaczego idziemy tą drogą, a nie inną?”. Uczniowie wiedzą, że jestem w stanie ich nauczyć.

Jagoda Myśliwiec

Jagoda Cywińska Odkąd sięgam pamięcią, matematyka zawsze niezmiernie mnie interesowała, jestem jednak przede wszystkim nauczycielem matematyki, uwielbiam tłumaczyć jej zawiłości i odkrywać przed moimi uczniami jej piękno. Wiele radości sprawia mi zarówno tłumaczenie granic i rozprawianie o nieskończoności, jak i nauka ułamków czy tabliczki mnożenia. Przekazywanie wiedzy to moja pasja. Nauczanie zaczęłam 6 lat temu od prywatnych lekcji, teraz prowadzę biuro korepetycji, kółka matematyczne w szkołach i zajęcia w przedszkolach w ramach Matematycznego Uniwersytetu Dziecięcego. Najwięcej o uczeniu nauczyłam się od najmłodszych, ich umysły nie są jeszcze wciśnięte w sztywne ramy systemu edukacji. Dzieci nie boją się pytać o rzeczy oczywiste, przez co zmuszają nauczyciela do bardzo wnikliwej analizy danego zagadnienia. Nauka matematyki to nie wykonywanie gotowych przepisów i wkuwanie zbioru zasad wymyślonych przez starożytnych mędrców, ale wspólne odkrywanie jej w otaczającym nas świecie.

Kamil Michalczenia

Kamil Michalczenia W myśl zasady ,,Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować.” Poszukiwałem własnej ścieżki zawodowej. Do nauczania ,,królowej nauk” trafiłem dzięki Nemezjuszowi i okazał się to być strzał w dziesiątkę. Obecnie uczestniczę w projekcie Matematycznego Uniwersytetu Dziecięcego, pomagam prowadzić Biuro Korepetycji w Katowicach oraz udzielam korepetycji. Wraz z uczniami wzajemnie poznajemy czym jest szacunek, zaufanie i radość na co dzień. Nie lubię się nudzić, co widać na moich zajęciach. W wolnym czasie wspinam się na szczyty, jeżdżę na rowerze, a zimą uciekam na narty. Własne pasje pozwalają mi krzesać je u dzieci. Wartością nauczyciela nie są dla mnie wystawiane oceny, ale to, czego nauczy i co pozostanie w młodym człowieku.

Bartłomiej Kuchciński

Bartłomiej Kuchciński
Cześć!
Jestem Bartek, z wykształcenia inżynierem budownictwa a matematykiem z zamiłowania. Uwielbiam podróżować po świecie, zdobywać wiedzę o kulturze oraz najzwyczajniej w świecie rozmawiać z ludźmi. Władam czterema językami. Miałem możliwość mieszkać na trzech kontynentach. W szeroko pojętym świecie inżynierii, konstruowałem turbiny wiatrowe, drogi kolejowe oraz hale przemysłowe. Gdziekolwiek bym nie był, wiedza z matematyki była tak samo bardzo pomocna. Aktualnie uczestniczę w projekcie wczesnoszkolnego nauczania matematycz- nego na Śląsku oraz w Małopolsce. Z ogromną przyjemnością przekazuję wiedzę, którą zdobyłem w szkole, na studiach oraz w pracy, moim uczniom.

Piotr Zyman

Piotr Zyman
Cześć!
Jestem byłym uczniem Nemezjusza. Naszą wspólną drogą jaką jest nauka matematyki rozpoczęliśmy siedem lat temu. Myślę, że przez ten czas, zaszczepił i nadal zaszczepia we mnie miłość do „królowej nauk”, a szczególnie do logicznego myślenia, na tyle mocno bym mógł się nią dzielić z innymi, co robię chętnie poprzez pomoc w projekcie Matematycznego Uniwersytetu Dziecięcego i biurze korepetycji. Uważam, że do każdego człowieka należy podejść indywidualnie i każdemu dać czas na rozwiązywanie problemów i na podejmowanie też i tych „złych” decyzji. Dzięki temu, moim zdaniem się uczymy. Myślę, że należy dać szansę dziecku samemu podejmować decyzje i dać czas na popełnienie błędów. Moją rolą jako pomocnika i „przewodnika” w tej drodze jaką jest kształcenie młodego umysłu jest naprowadzanie go na te „dobre”. Ja sam próbowałem w życiu swoich sił na różnych płaszczyznach: studiując na kierunku logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i na kierunku aktorstwo na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Ukończyłem Policealną Szkołę Aktorską „ART -PLAY” w Katowicach. Lubię to uczucie, te „frajdę”jaką daje satysfakcja z nauczania i z pomagania innym. Byłem wolontariuszem akacji Szlachetna Paczka. Uprawiam różne sztuki walki, które ukształtowały mój charakter, Kiedy mam wolną chwilę staram się grać na perkusji. Uważam, że rytm, a szczególnie powtarzalność są obecne zarówno i w matematyce jak i w życiu, a na pewno pomagają w nauczaniu. Do zobaczenia na zajęciach! :)

Dawid Szincel

Dawid Szincel Wyższe wykształcenie uzyskałem studiując na uczelniach w Polsce i Słowacji. Cenię sobie, przyswojoną w całym procesie edukacji, wiedzę matematyczną, mam świadomości jej istotności jak również szeroko rozumianej użyteczności. Bez wspomnianych kompetencji niełatwo jest sprawnie funkcjonować w nowoczesnym świecie. Indywidualną pracą z uczniem zajmuję się od 2011 r. Jako m. in. socjolog, pedagog i były wychowawca w świetlicy środowiskowej staram się w swoich działaniach łączyć nauczanie oraz wychowywanie. Jestem zwolennikiem całkowitego angażowania się w podejmowane aktywności. Wartością są dla mnie zadania, których celem i przyczyną jest zorientowanie na drugiego człowieka (zwłaszcza tego najmłodszego). Efektem naszej pracy niech będzie zatem wzrost wiedzy, mądrości, umysłowej zręczności i pomysłowości a także dobre przygotowanie dzieci / młodzieży do pełnienia nowych ról, do sprostania nowym wyzwaniom.
Back to top
Back to top
YouTube